تقویت کننده آنتن موبایل دستگاهی است که می تواند آنتن تلفن همراه را افزایش دهد. در واقع این دستگاه میتواند سیگنال موبایل را سوار بر امواج استاندارد تقویت کند. این دستگاه در مناطقی که آنتن‌دهی بسیار ضعیفی وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین تقویت کننده موبایل چیست؟ در عصر تکنولوژی تقویت‌کننده‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توانند نیاز های مارا برطرف کنند.

بهترین تقویت کننده موبایل

با وجود بازار های متفاوت جهت فروش تقویت انتن موبایل و گوناگونی سیستم های تقویت موبایل و همچنین قیمت های متفاوت تقویت کننده انتن موبایل اکثر مشتریان در هنگام خرید در انتخاب دستگاه تقویت کننده دچار سردرگمی می شوند.

BTS چیست و هدف راه اندازی ان چیست؟

بی تی اس مخفف کلمه Base Transceiver Station می‌باشد. BTS با استقرار فرستنده و گیرنده رادیویی، انتقال پیام را در شبکه تلفن همراه میسر می سازد.
هدف از راه اندازی دکل های مخابراتی یا بی تی اس توسط اپراتور ها تامین بار ترافیکی و ایجاد شبکه رادیویی برای ارتباط هرچه بهتر بین کاربران موبایل mobile phone می باشد.
برد مفید و اثر گذار هر دکل بی تی اس تا 20 کیلومتر می باشد که این عدد با توجه به توپوگرافی منطقه و شرایط جغرافیایی متغیر می باشد و برای مثال در مناطق کویری با توجه به هموار بودن سطح زمین تا 60 کیلومتر هم می رسد.

 

شبکه موبایل چیست و چگونه کار می کند؟

وقتی ما تحت پوشش فرکانس موبایل قرار می گیریم و یا گوشی تلفن همراه mobile phone خود را روشن می کنیم. به صورت اتوماتیک یک پیام به شبکه موبایل مخابره می شود. پیام ما توسط کابل یا فیبر نوری به یک سوییچ مخابره شده و توسط کابل های زیر زمینی به مرکز پیام برای پردازش ارسال می شود.

در صورت عدم وجود کابل های مخابراتی در بی تی اس موجود این عملیات به نزدیک ترین دکل منتقل شده. هر اپراتور تلفن همراه 832 فرکانس را برای هر شهر اختصاص داده که هر دستگاه تلفن همراه برای برقراری تماس از 2 فرکانس برای ارسال و دریافت صدا استفاده می کند. که در مجموع هر کدام 395 موج رکانسی را در اختیار دارند. 42 موج فرکانس مانده به عنوان کانال های کنترلی در شبکه موبایل استفاده می شود.